کولپوسکوپی

انجام منظم تست های غربالگری برای سرطان دهانه رحم شامل پاپ اسمیر و HPV تست نقش مهمی در سالم ماندن و پیشگیری از سرطان دهانه رحم دارند . اگر نتیجه تست غربالگری غیر طبیعی باشد ، باید تست های بیشتری انجام دهید تا این وضعیت غیر طبیعی و شدت آن را تایید کند. کولپوسکوپی معمولا در این موارد توصیه می شود . این تست به دکتر اجازه می دهد که دهانه رحم را با درشتنمایی بالا مشاهده کند . تمام خانم هایی که پاپ اسمیر غیر طبیعی دارند ، نیاز به درمان ندارند و در واقع کولپوسکوپی کمک می کند که متوجه شویم آیا نیاز به درمان وجود دارد یا نه؟

کولپوسکوپی

چه موقع نیاز به انجام کولپوسکوپی است ؟

– وقتی پاپ اسمیر و HPV تست غیر طبیعی باشد

– یا در معاینه در دهانه رحم ، واژن یا آلت تناسلی خارجی مناطق غیر طبیعی دیده شود . کولپوسکوپ به پزشک اجازه می دهد مناطق غیر طبیعی ، سایز و مکان دقیق آنها را بهتر ببیند ؛ وقتی مناطق پیش سرطانی دیده و درمان شوند ، معمولا دیگر به سمت سرطان پیشرفت نمی کنند .

آمادگی برای کولپوسکوپی

– هیچ دارویی داخل واژن گذاشته نشود

– در هر زمان قابل انجام است اما در خونریزی قاعدگی انجام نشود .

– گر داروی ضد انعقاد مصرف می کنید ، مثل هپارین ، وارفارین و آسپرین ، به پزشکتان بگویید .

– اگر فکر می کنید حامله هستید به پزشکتان بگویید .

کولپوسکوپی 5 تا 10 دقیقه زمان می گیرد و می تواند در مطب هنگام ویزیت شما انجام شود .

کولپوسکوپی مثل معاینه لگن است ؛ دکتر با اسپکولوم ، واژن و دهانه رحم شما را نگاه می کند ، معمولا پاپ را تکرار می کند .

کولپوسکوپ مثل یک میکروسکوپ است که روی پایه سوار است . دکتر با اسید استیک دهانه رحم شما را پاک می کند این محلول باعث می شود که مناطق غیر طبیعی به رنگ سفید در بیاید و راحت تر با کولپوسکوپ دیده شود . وقتی این محلول استفاده می شود ، شما احساس سرما یا سوزش مختصری می کنید .

در حین انجام کولپوسکوپی ممکن است پزشک قسمت کوچکی از بافت غیرطبیعی را بردارد که به آن بیوپسی می گویند . انجام بیوپسی به این معنا نیست که شما بیماری پیش بدخیم دارید .

کورتاژ آندوسرویکس

لازم است از داخل دهانه رحم بعضی از خانم ها هم نمونه برداری شود که به آن کورتاژ آندوسرویکس می گویند . اما این کار در خانم های حامله نباید انجام شود .

بعد از کولپوسکپی ، در صورتی که بیوپسی انجام شده باشد ، ممکن است مقدار کمی خونریزی از واژن داشته باشید که معمولا ظرف یک الی دو روز برطرف می شود ؛ معمولا اغلب خانم ها می توانند سریعا به محل کار ، برگردند اما بعضی از خانم ها ممکن است درد یا کرامپ مختصری داشته باشند .

در صورت بیوپسی ، باید تا یک هفته نزدیکی نکرده و چیزی را در داخل واژن خود نگذارند از قبیل تامپون ، دوش یا کرم واژینال .

برخی خدمات دکتر پرند حاصل عبارتست از

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

لابیاپلاستی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + سه =