کولپوسکوپی چیست

کولپوسکوپی چیست و چگونه انجام می شود؟ چه راهی برای مطمئن شدن از زگیل تناسلی می باشد؟ نکات قبل از انجام کولپوسکوپی چیست ؟ مراقبت های بعد از آن چگونه است؟ در صورتی که به پزشک مراجعه کرده اید و نیاز به انجام یک آزمایش کولپوسکوپی دارید، انواع این سوالات و مشابه آنها ذهن تان را درگیر کرده است. در ادامه مطلب با ما باشید تا قدم به قدم پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید.

کولپوسکوپی چیست

کولپوسکوپی چیست

قبل از کولپوسکوپی

قبل از این آزمایش هیچ محدودیت غذایی وجود نداشته و فرد می تواند به طور نرمال رژیم خود را داشته باشد. حتی در صورتی که فرد در دوره قاعدگی خود باشد یا زمان آن نزدیک باشد، باز هم پیشنهاد می شود که کولپوسکوپی را انجام دهد. قبل از مراجعه بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که یک زن باردار باشد، می تواند با خیال راحت کولپوسکوپی را انجام دهد و باید بداند که این روش بسیار ایمن می باشد. مراقبت های لازم در طول این روش برای ایمنی بیشتر صورت می گیرد.
قبل از انجام کولپوسکوپی پزشک موارد زیر را انجام می دهد:
– بررسی پرونده پزشکی فرد
– توضیح درباره فرایند کولپوسکوپی
– توضیح درباره گزینه های درمانی مختلف برای توده های موجود
– توضیح درباره عوارض گزینه های درمانی
– تقاضا برای پر کردن فرم رضایت

کولپوسکوپی زگیل تناسلی

بعد از آزمایش پاپ اسمیر و HPV برای تشخیص زگیل تناسلی نیاز به کولپوسکوپی می باشد (مخصوصاً زمانی که زگیل ها با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند). آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص تغییرات سلولی انجام می گیرد. نتیجه این آزمایش برای کولپوسکوپی مورد نیاز است. به این ترتیب پزشک می تواند تشخیص دهد که نیازی به آزمایشات ثانویه می باشد و یا خیر.

بیوپسی دهانه رحم

متخصص زنان در هنگام کولپوسکوپی هر گونه ناحیه غیر معمولی را مشاهده می کند. امکان دارد که نمونه کوچکی از بافت دهانه رحم گرفته شود که به این عمل بیوپسی دهانه رحم گفته می شود. هنگان نمونه گرفتن احتمال دارد که فرد احساس نیشگون گرفتن خفیفی را داشته باشد. این نمونه به آزمایشگاه فرستاده شده و ارزیابی های دیگر بر روی آن انجام می شود.

متخصص زنان در هنگام کولپوسکوپی هر گونه ناحیه غیر معمولی را مشاهده می کند. دکتر پرند حاصل متخصص زنان زایمان و نازایی با روش های نوینی به درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02188060609 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان در کولپوسکوپی

امکان دارد در طول فرایند کولپوسکوپی، پزشک تصمیم بگیرد که هرگونه تجمع سلولی (توده) غیر طبیعی بر روی دهانه رحم را با بی حسی موضعی و استفاده از یک سیم حلقوی گرم شده و خیلی نازک، بر دارد. این نمونه برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه فرستاده می شود.
منبع: https://www.cervicalcheck.ie/colposcopy/attending-colposcopy.5659.html

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + 9 =

Call Now Button