مراقبت های بعد از سزارین

با این که بعد از عمل زایمان سزارین احساس درد خواهید داشت، برای شما مهم است که هرچه زودتر از تخت بلند شوید و شروع به حرکت کنید . بیشتر مادران بعد از زایمان از دکتر پرند حاصل در رابطه با حالت های خوابیدن بعد از سزارین، استفاده از شکم بند از زایمان و مواردی از این قبیل سوال می پرسند. اگر شما هم زایمان سزارین را انتخاب کرده اید و در رابطه با مراقبت های بعد و یا قبل از آن سوالاتی در ذهن دارید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

مراقبت های بعد از سزارین

مراقبت های بعد از سزارین

توصیه های بعد از زایمان سزارین

مادامی که هنوز در بستر هستید ، برای کمک به گردش خون، ورزش های آرام پا را انجام دهید .
وقتی که می خواهید سرفه کنید، زانوهایتان را به سمت بالا خم کنید و جای عمل را با دست تان، یک حوله تا خورده و یا یک بالش بپوشانید .
هنگام برخاستن از تخت به پهلو بچرخید تا به زخم عمل فشار نیاورید .
دو ورزش آرامی که در روز های اول برایتان بدون خطر و مهم است عبارتند از :
• فروبردن شکم
• ورزش های ماهیچه های کف لگن
به تدریج ورزش های دیگر مانند راه رفتن را شروع کنید . شما می توانید بعد از حدود 8-6 هفته ورزش های سنگین تر را شروع کنید اما از ورزش های پر تحرک (مانند دویدن ، آروبیک) خودداری کنید تا وقتی که پشت و ماهیچه های کف لگن شما دوباره قوی شود . این ممکن است چندین ماه طول بکشد .
از هر فعالیتی که امکان فشار آوردن به زخم عمل را دارد خودداری کنید . حداقل برای 6 هفته هنگام برداشت چیز های سنگین، جارو کردن و بلند کردن دست ها، نفس خود را فرو دهید.
رانندگی برای بسیاری از خانم ها در 2-3 هفته اول بعد از عمل سزارین دشوار است . به عقب انداختن رانندگی تا وقتی که بتوانید بدون احساس ناراحتی فرمان را کنترل کنید و محکم با پایتان به ترمز فشار بیاورید ، کم خطر تر است .
تلاش کنید که حتما در کلاس فیزیوتراپی پس از زایمان شرکت کنید و یا قبل از ترک بیمارستان با متخصص زنان خود در رابطه با مراقبت ها و ورزش های بعد از زایمان صحبت کنید .

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

استراحت و آرامش

استراحت در زمان بارداری و اوایل دوره پس از زایمان بسیار مهم است . در دوران بارداری از صاف به پشت خوابیدن خوداداری کنید . بهتر است که به پهلو بخوابید و یا از چند بالش استفاد ه کنید .
پس از زایمان، یک حالت مناسب برای استراحت ، خوابیدن با قرار دادن بالش در زیر شکم می باشد . این حالت به خصوص برای پشت و ماهیچه های کف لگن مفید است .

خلاصه مطلب

در اخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد، که زایمان سزارین بر خلاف زایمان طبیعی ، نیاز به مراقت هایی بعد از زایمان دارد . از آنجا که سزارین به روش جراحی انجام می شود، برای بهبود زخم و یا کشیدن بخیه ها باید مراقبت هایی را لحاظ کنید . دکتر پرند حاصل متخصص زنان در تهران در رابطه با مراقبت های بعد از زایمان سزارین با مادران صحبت و مشاوره های لازم را می کنند . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید .

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 + 19 =