فواید کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در پزشکی برای درمان بیماری های عروقی مانند ایسکمی اندام تحتانی (عدم خون رسانی به اندام های تحتانی) ، بیماری رینود (بیماری رینود یک اختلال نادر در رگهای خونی است که معمولاً در انگشتان دست و پا رخ می دهد. این بیماری باعث می شود رگ های خونی در هنگام سرمای زیاد و یا احساس استرس تنگ شوند و سبب می شود تا خون به سطح پوست نرسیده و رنگ پوست آبی و یا سفید به نظر برسد ) و زخم های وریدی در پوست اندام تحتانی.
کربوکسی تراپی میزان جریان خون را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و باعث تحریک ایجاد عروق جدید می شود میزان بازگشت خون به این بافت ها و عروق را بهبود می بخشد که این امر باعث التیام زخم ها و بیماری های اندام تحتانی بدن نیز می شود.

فواید کربوکسی تراپی

فواید کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی تنها درمان موضعی استفاده شده در علائم رینود است
در خصوص علت بروز بیماری رینود و همچمنین درمان قطعی آن هنوز هیچ چیزی به دست نیامده است. از طرف دیگر درمان های دیگر که شامل روشهای دارویی و غیر دارویی مانند جراحی است، که این روش ها صرفا محدود به کاهش علائم این عارضه هستند. برای درمان بیماری رینود نیاز به 10 جلسه به فاصله یک هفته از هم است.
طبق ارزیابی های انجام شده در هیستوپاتولوژیک درمان این بیماری با کربوکسی تراپی موفقیت آمیز بوده و تراکم پوست بعد از درمان با این روش، بهبود پیدا کرده است.

سایر کابرد های کربوکسی تراپی

علاوه بر استفاده برای درمان بیماری های پوستی فوق، متخصص پوست نیز در درمان عوارض بیماری دیابت، بهبود جای جراحی های خفیف، بهبود جای زخم، لنف ادم، آکروسیانوز و سایر بیماری های پوستی از کربوکسی تراپی استفاده می کند.
همچنین در بحث زیبا شناختی، جوانسازی و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد کربوکسی تراپی در زیبایی پوست

از کربوکسی تراپی به منظور جوانسازی پوست، کاهش جای زخم و بهبود آن، کاهش تیرگی های زیر چشم و لک های پوستی، از بین بردن جوش های چربی زیر پوستی ، لیفت صورت ، بهبود سلولیت پوست و کاهش چربی بیش از حد پوست استفاده می شود .و در آخر از دی اکسید کربن در درمان طاسی و ریزش مو استفاده می شود.

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

افزایش انعطاف پذیری پوست

بعضی روش‌ها مانند RF، لیزر، پیلینگ شیمیایی و… باعث تحریک تولید کلاژن و به طبع آن افزایش خاصیت الاستیسیته پوست می شود. با این وجود ، هیچ یک از این درمان ها اثرات طولانی مدتی ندارند چون باعث بهبود جریان خون نمی شوند که باعث فعالیت مناسب سلولها از جمله فیبروبلاست ها شود. صرفا یک عامل برای بهبود گردش خون در زیر پوست می شود.
نتایج نشان داده شده است که کربوکسی تراپی گردش خون پوست را بهبود می بخشد ، که با بهبود کلی پوست رو به رو خواهید شد.
تحقیقات نشان داده است که به دلیل تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست، تا حدود 55 درصد میزان خاصیت الاستیسیته پوست افزایش پیدا کرده است.
همچنین کربوکسی تراپی منجر به افزایش تولید کلاژن جدید در پوست و از بین رفتن کلاژن قدیمی می شود که نتیجه آن جوانسازی پوست است که با گذر زمان کاملا مشخص است. همچنین باعث ساخته شدن عروق جدید زیر پوستی شده که خود در جوانسازی پوست، درمان و بهبود جای زخم و بسیاری از موارد نیاز های پوست اثر گذار است.
برخی از متخصصین از کربوکسی تراپی در کنار RF استفاده می کنند. این روش به منظور افزایش قابلیت ارتجاعی پوست شکم بعد از جراحی هایی مانند ابدومینوپلاستی انجام می شود.
در یک مطالعه که شامل ۸ نمونه بود قسمت راست شکم RF شد و قسمت چپ کربوکسی تراپی شد. دیده شد در قسمتی که کربوکسی تراپی شد، الاستین بیشتری تولید شدکه دلالت بر افزایش الاستیسیته پوست با کربوکسی تراپی می کند.
.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 + 16 =

Call Now Button