زایمان طبیعی

حین زایمان دکتر یا ماما به شما در تولد بچه کمک می کند. اگر بچه از واژن مادر به دنیا بیاید ، به این نوع زایمان ، زایمان واژینال گفته می شود .
اگر برای به دنیا آوردن بچه از رحم از عمل جراحی استفاده شود ، به آن زایمان سزارین گفته می شود .

زایمان طبیعی

در زایمان واژینال شما باید زور بزنید تا بچه خارج شود اما قبل از آن یک سری اتفاقات باید به وقوع بپیوندد .
دهانه رحم شما باید نرم و نازک و باز شود . همچنین بچه باید به طرف پایین حرکت کند وقتی این اتفاق بیفتد به شما احساس دفع مدفوع دست می دهد .
در این موقع دکتر و ماما شما را به زور زدن برای خروج بچه از کانال زایمانی دعوت می کنند. در اغلب موارد شما می توانید در وضعیتی که در آن احساس راحتی بیشتری می کنید ، قرار بگیرید . مثلا وضعیت خوابیده به پهلو یا به حالت چمپاتمه زدن . زور زدن ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد . این زمان در خانمی که فرزند اولش را زایمان کند طولانی تر است .
بیشتر زایمان ها بدون مشکل انجام می شود اما گاهی بچه در کانال زایمان گیر می کند . که در این صورت دکتر سعی می کند بچه را با دستگاه بیرون بیاورد . و یا ممکن است نیاز شود سزارین شوید .

آیا زایمان درد دارد ؟

بله میزان درد در افراد مختلف متفاوت است خانم ها برای کاهش درد راه های مختلفی دارند . بعضی ها راه طبیعی را برای کنترل دردشان ترجیح می دهند مثل تمرینات تنفسی .
و بعضی از خانم ها ترجیح می دهند از داروهای ضد درد استفاده کنند . که این داروها در حین درد زایمانی و پیش از زایمان استفاده می شود .

اگر بچه در وضعیت درست نباشد چه می شود ؟

قبل از زایمان بچه ها ممکن است به شکل های مختلف در رحم قرار بگیرند اما در انتهای حاملگی معمولا سر بچه به سمت پایین قرار می گیرد . اما گاهی پا ، باسن یا شانه جنین به سمت پایین قرار می گیرند که در این موارد معمولا سزارین به شما پیشنهاد می شود .

بعد از تولد بچه چه می شود ؟

بعد از اینکه بچه به دینا آمد ، جفت باید از رحم خارج شود جفت ارگانی است که در زمان حاملگی مواد غذایی و اکسیژن را به بچه می رساند و مواد دفعی بدن بچه را حمل می کند . معمولا جفت حد اکثر ظرف🔴🔴 0/5 ساعت 🔴🔴⏪⏪نیم ساعت 🔴🔴از رحم بیرون کشیده می شود .
بعد از خروج جفت دکتر واژن شما را معاینه می کند که ببیند شما بعد از زایمان نیاز به بخیه دارید یا نه .

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 + ده =

Call Now Button