راه های پیشگیری از کرونا

متاسفانه در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی تمام جهان ویروس کرونا است . ترس ابتلا به این ویروس باعث شده که خیلی از افراد کار های روزمره خود را مختل کنند و از تماس با محیط بیرون خودداری کنند، اما آیا راهی وجود دارد تا بتوان خود را در مقابل این ویروس ایمن کرد ؟
در ادامه دستور العملی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ارائه می شود که بهتر است در زمان حضور در اماکن عمومی و ادارات رعایت شود . با ما همراه باشید .

راه های پیشگیری از کرونا

راه های پیشگیری از کرونا

دستور العمل پیشگیری از ویروس کرونا

به هیچ وجه در هیچ شرایطی چشم، دهان و بینی خود را با دستان لمس نکنید .
دست های خود را حداقل هر یک ساعت یکبار با محلول های ضدعفونی کننده با پایه الکل موجود در بازار و یا آب و صابون شستشو کنید . لازم به ذکر است که شستشوی دست ها باید حداقل 20 ثانیه طول بکشد .
تا جای ممکن از خانه خارج نشوید، جز موارد ضروری .
از روبوسی.، دست دادن و در آغوش گرفتن در زمان ملاقات دوستان و آشنایان خودداری کنید .
از افرادی که علائم سرماخوردگی، تب و یا سرفه دارند دوری کنید، باید قاصله یک متری خود را با دیگران حفظ کنید .

در زمان سرفه و یا عطسه حتما جلوی دهان خود را بگیرید . برای اینکار می توانید آرنج دست خود را خم کنید و آرنج را جلوی دهان خود قرار دهید . همچنین می توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید، البته بلافاصله باید دستمال را به سطل زباله بیاندازید .
در زمانی که در منزل نیستید و به مواد شوینده دسترسی ندارید حتما از محلول های ضد عفونی کننده با الکل های بالای 60 درصد استفاده کنید .
دربیرون از خانه از گوشی همراه استفاده نکنید، سعی کنید در جیب و یا کیف خود گوشی همراه بماند و تنها در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید . بعد از استفاده با محلول های ضد عفونی کننده حتما تلفن همراه خود را تمیز کنید .

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

اقدامات مهم بعد از ورود به خانه

لازم است که بعد از ورود به خانه حتما موارد زیر را رعایت کنید .
بعد از رسیدن به منزل بدون اینکه در جایی بنشینید و یا به جایی دست بزنید باید مستقیم به دستشویی بروید و دست خود را کاملا بشویید . از افرادی که در منزل هستند بخواهید در دستشویی را، از قبل برای شما باز کنند. اگر هم فردی در منزل نبود حتما در دستشویی را با دستمال و یا دستکش باز کنید و بلافاصله دستمال و یا دستکش را به سطل زباله در بسته منتقل کنید . بعداز اتمام شستشوی دستها حتما دستگیره دستشویی را ضد عفونی کنید .
سپس تلفن همراه خود را بد پد های الکلی و سپس با محلول های ضد عفونی کننده تمیز کنید . لازم به ذکر است که باید هر دو روی گوشی خود را تمیز کنید و قاب گوشی را نیز ضدعفونی کنید.
لباس هایی که بر تن داشتید را در مکانی به دور از لباس های دیگر به صورت پشت به رو قرار دهید . تا جای ممکن سعی کنید لباس های خود را بشویید .
بعد از اینکه لباس های بیرون از منزل خود را همانطور که گفته شد قرار دادید، دو مرتبه دستان خود را بشویید، حالا می توانید لباس منزل خود را بر تن کنید .
حالا دیگر محیط خانه و خود شما ایمن هستید و می توانید از تلفن همراه خود با خیالی آسوده استفاده کنید .
حتما دستان خود را با آب و صابون قبل و بعد از تهیه غذا بشویید . این کار باید بعد از هر بار استفاده از توالت نیز انجام شود .
باید تمام سطوح پر تماس در محل کار و منزل خود را با اسپری های تمیز کنند و محلول های ضد عفونی کننده تمیز کنید . محل هایی همچون رومیزی، پیشخوان، کیبرد، تلفن، میز، دستگیره ها از جمله مکان های پر تماس هستند .

نتیجه گیری

در آخر می توان گفت با رعایت نکاتی که ذکر شد می توانید، تا حد قابل توجهی احتمال ابتلا به ویروس کرونا را از بین ببرید . همچنین در صورت علائم بیماری و عدم بهبودی علائم هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت سلامتی شما را بررسی کنند .

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 9 − 2 =

Call Now Button