درمان آسم در حاملگی

دکتر پرند حاصل می فرماید مراقبت از خانم حامله ای که آسم دارد هم به عهده ی متخصص زنان است و هم به عهده متخصص بیماری های ریه و آسم .ویزیت های متخصص آسم بستگی به شدت بیماری دارد درمان آسم در خانم های باردار مشابه خانم های غیر باردار است. بررسی کارکرد ریه خانم باردار مهم است که با تست هایی از قبیل اسپیرومتری می توان پی برد که کوتاه شدن نفس در حاملگی به علت فیزیولوژی طبیعی حاملگی است یا به علت بدتر شدن آسم است .آسم همچنین می تواند در خانه و با دستگاه ساده ای به نام پیک فولومتر بررسی شود که یک یا دو بار در روز انجام می شود نوبت اول موقع بیدار شدن از خواب و نوبت دوم 12 ساعت بعد است .اگر جریان هوا کاهش نشان دهد نشانه ی بدتر شدن آسم است و ممکن است به درمان های بیشتری نیاز باشد. سلامت جنین نیز باید کنترل شود که درطول  ویزیت های مختلف انجام می شود، بنابراین ویزیت های منظم برای خانمی که آسم دارد حتماً مورد نیاز است. خانم ها باید نسبت به حرکات جنین خود آگاه باشند اگر بچه خوب تکان نمی خورد حتماً به پزشکتان مراجعه کنید. تست سلامت جنین شامل NST بعضی اوقات از هفته ی 32 حاملگی توصیه می شود به خصوص در خانمی که علائم و حملات مکرر آسم دارد. این تست دستگاه کوچک اولتراسوند است و روی شکم مادر گذاشته می شود تغییرات ضربان قلب جنین را هنگام حرکات او ثبت می کند معمولاً با حرکت ضربان قلب جنین افزایش می یابد. اگر تا 40 دقیقه افزایشی در این ضربانات دیده نشود تست های دیگری مورد نیاز خواهد بود.

  سونوگرافی برای رشد جنین و بررسی

مایع دور بچه و حرکات جنین گاهی مورد نیاز است.

آموزش

یاد گرفتن بیشتر درمورد آسم به شما کمک می کند تا علائمتان را بهتر کنترل کنید و از حملات پیشگیری کنید و در زمان بروز حملات واکنش سریع از خود نشان دهید از عوامل تشدید کننده ی حملات پرهیز کنید چند اقدام ساده در کنترل عوامل محیطی که آسم را بدتر می کند برای شما بسیار مفید است از مواد حساسیت زا پرهیز کنید مثل گردو غبار یا پر پرندگان از دود سیگار ،تنباکو ،عطرهای تند ،آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها پرهیز کنید.

 برای رختخواب و بالشتان از پوشش پلاستیکی یا پوششی که برای مایت ها غیر قابل نفوز باشد استفاده کنید. مایت ها موجودات ریز ی هستند که در اثاث خانه ،رختخواب و فرش زندگی می کنند و باعث بسیاری از حساسیت ها هستند. روی مبل و کاناپه نخوابید ،خانم های حامله نباید سیگار بکشند و نباید اجازه بدهند که کسی در منزلشان سیگار بکشند خانم های حامله در فصول پاییز باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند ،این واکسن سالانه تکرار می شود.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده + 18 =

Call Now Button