خطر مصرف قرص جلوگیری برای گرفتن همه روزه ها :

برخی از خانم ها برای به جای آوردن تمامی روزه ها در ماه رمضان ، قرص جلوگیری مصرف می کنند در حالی که این امر مشکلات و ضایعات جبران ناپذیری را برای سلامت جسمی شان سبب می شود .  طبق نظر پزشک متخصص زنان ، خانم دکتر پرند حاصل ، لازم است برای این اقدام با پزشک مشورت داشته باشید .

خطر مصرف قرص جلوگیری برای گرفتن همه روزه ها

نظر خانم دکتر پرند حاصل در رابطه با مصرف قرص های جلوگیری در ماه رمضان :

” خانم ها ، برای گرفتن همه روزه ها سر خود و بدون مشورت با پزشک قرص جلوگیری استفاده نکنید .

 زیرا اغلب موارد ایجاد لخته در عروق در افرادی دیده می شود که بدون مراجعه به پزشک و سر خود از این قبیل داروها استفاده کرده اند . مصرف قرص اچ دی خطر ایجاد لخته در عروق را بیشتر می کند ؛ مصرف قرص ها قبل از قاعدگی این احتمال را افزایش می دهند .

کم آبی بدن ناشی از روزه داری باعث افزایش این احتمال می شود بنابراین توصیه می شود خانم ها ، به خصوص خانم های چاق ، سیگاری ، مبتلا به سرطان ، با سابقه قبلی انعقاد داخل عروق ، بی تحرک و در سفرهای طولانی ، تنها و تنها این داروها را با اجازه پزشک مصرف کنند . “

عموما مصرف سرخود و تجویز خودسرانه داروها در کشورمان شایع شده و این امر عامل مهمی در آسیب رسیدن به اندام ها و ارگان های داخلی است . به همین ترتیب توصیه می شود برای هر گونه اقدام درمانی حتما با پزشک مربوطه مشورت داشته و به پیروی اطرافیان یا دانسته های خود اکتفا نکنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرند حاصل متخصص زنان .

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 10 − دو =

Call Now Button