جوانسازی پوست با پلاسما چگونه است؟

بازسازی و جوانسازی پوست با پلاسما یک روش غیر لیزر است که در آن از پلاسما جهت جوانسازی پوست و بهبود خطوط و چینهای ریز و از بین بردن لک های صورت که در اثر نور آفتاب ایجاد شده اند استفاده می شود .

نحوه عملکرد پلاسما چگونه است؟

دکتر پرندحاصل متخصص زنان در این زمینه می‌گوید
به طور خلاصه پوست از سه لایه اصلی به نام های اپیدرم ، درم و زیر پوست تشکیل شده است. اپیدرم حاوی سلول هایی است بنام ملانوسیت که مسئول تولید رنگ دانه است و رنگ پوست را تنظیم می کند. درم الیاف کلاژن و الاستین دارد . که وظیفه این بخش از پوست حفظ استحکام و پایداری و همچنین خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری پوست است.
با افزایش سن ، ظاهر پوست تغییر می کند. ایپدرم نازک تر شده و لکه های پوستی دیده می شود. در درم نیز کلاژن کاهش می یابد که باعث ایجاد چین و چروک و شل شدن و افتادگی پوست میشود.

جوانسازی پوست با پلاسما چگونه است؟

جوانسازی پوست با پلاسما چگونه است؟

روش های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد. در جوانسازی صورت با پلاسما ازدستگاهی استفاده می شود که انرژی خود را به جای نور یا رادیوفرکوینسی که در دستگاه‌های دیگر استفاده می شود،از پلاسما (شکل چهارم ماده) تامین می کند.
انرژی حاصل از دستگاه یک واکنش حرارتی ایجاد می کند که در اپیدرم سلولهای فرسوده و پیر را حذف می کند و بافت زیرین را تحریک به تولید کلاژن می کند.
درمان با پلاسما پروتوکل های متفاوتی دارد که در همه آنها چین و چروک پوست کاهش می یابد و تون و استحکام پوست و لکه های ناشی از سن بهبود می یابند.

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

چه افرادی برای جوانسازی پوست با پلاسما مناسب هستند ؟

دکتر پرند حاصل در خصوص این روش درمانی و افراد مناسب برای جوانسازی صورت با پلاسما این گونه بیان می کنند که پلاسما باعث بهبود چین و چروک و بهبود لکه های پوستی ناشی از افزایش سن می شود و بهترین زمان برای انجام آن زمانی است که علایم پیری پوست تازه ایجاد شده باشند.

جوانسازی پوست با پلاسما چگونه انجام می شود؟

در صورت لزوم قبل از درمان، پزشک عکس از صورت میگیرد.
یک ساعت قبل از شروع درمان از کرم های بین حسی موضعی و یا موارد مشابه استفاده می شود. در صورتی که نیاز به درمان گسترده تری باشد از مسکن های قوی تری استفاده می شود. .
درمان کامل صورت معمولا در 15 دقیقه انجام می شود که در صورتی که نیاز به درمان بیشتری باشد این زمان بیشتر می شود و ممکن است به 45 دقیقه برسد.

مراقبت های بعد از پلاسما درمانی پوست

درمان با پلاسما ممکن است باعث قرمزی خفیف پوست شود که طی 2 الی 3 روز بعد ، به خودی خود کاهش پیدا می کند. بسته به نوع درمان ممکن است پوسته ریزی و قرمزی پوست 5 الی 10 روز هم طول بکشد.
بعد از جوانسازی پوست استفاده از لوازم ارایشی و یا لایه بردار های پوست تا چند روز ممنوع است. برای حفظ رطوبت پوست صرفا استفاده از مرطوب کننده ها استفاده شود.
از قرارگیری زیر نور آفتاب باید خودداری کرد و در صورتی که به محیط های باز می روید حتما از کرم های ضد آفتاب رطوبت رسان دارای spf بالای 50 استفاده شود.
در محیط های باز توصیه می شود تا از کلاه و یا محافظ استفاده شود.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو + دو =

Call Now Button