هایپرپیگمنتاسیون پوست اندام تناسلی بعلت افزایش غلظت رنگدانه‌ای بنام ملانین است که در پاسخ به شرایط طبی فرد، داروهایی که استفاده می کند و نیز تحریکات فیزیکی اتفاق می افتد.

این موضوع می‌تواند روی اعتماد به نفس و سلامت جنسی فرد تاثیر بگذارد.

بررسی از نظر زیبایی شناسی:

زیبائی شناسی شامل مجموعه ای از ایده های زیبایی و طبع هنری است که درک از آنچه زيباست و احساساتی را که زیبایی برمی انگیزد را در بر می گیرد.

بیماران حساس امروزی بیشتر از هر زمان دیگر دنبال بهبود جسمی و ایده هایی برای تقویت ظاهر و ایجاد اعتماد به نفس هستند و جای تعجب نیست که آنها مایل به تغییر، جوانسازی و بازسازی منطق خصوصی خود باشند.

هایپر پیگمانتاسیون:

رنگ پوست توسط ترکیبی از رنگدانه های کاروتن، هموگلوبین و ملانین تشکیل می شود. علت اصلی تیرگی پوست اندام تناسلی تولید ملانین است.

بدون در نظر گرفتن قومیت، تعداد سلول‌های تولید کننده ملانین یعنی ملانوسیت یکسان است، اما میزان ملانین تولید شده از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

هایپرپیگمنتاسیون خوش خیم پوستی می تواند در افراد با شرایط درماتولوژیک خاص مثل ملانوزیس، خال، آکانتوز نیگریکانس، کراتوز سبوره، زگیل و… دیده شود.

بیماریهای سیستمیک مانند کوشینگ و آدیسون هم می توانند منجر به تیرگی پوست اندام تناسلی شوند.

هایپرپیگمنتاسیون بدخیم شامل ملانومها و نئوپلاسمهای اینترا اپیدرمال هستند که در صورت شک بالینی نیاز به بیوپسی دارند.

بطور کمتر شایع بعضی از داروها مانند پسورالن می توانند باعث تیرگی پوست شوند.

همچنین مسائل فیزیولوژیک مثل حاملگی هم می تواند باعث تیرگی ناحیه تناسلی شود.

اما شایعترین علل تیرگی پوست اندام تناسلی منشا فیزیکی دارد. روشهای وکس موهای زائد، پوشیدن لباس زیر نامناسب و تنگ و مایو که باعث ساییده شدن بیش از حد پوست می‌شوند، باعث تحریک و تیرگی پوست وولو و کشاله ران می شود.

این پوست تیره ممکن است فرد را خجالت زده کند و بر اعتماد به نفس او تاثیر بگذارد.

ضایعات پیگمانته اندام تناسلی در خانمها شایعتر از آقایان است و یکی از مهمترین دلایل مشاوره زیبایی است که حتی در صورت عدم وجود مشکلات عملکردی، برای پیشگیری از صدمه به روابط جنسی خود اقدام به درمان می کنند.

درباره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × سه =

Call Now Button