تاثیرگذاری کروبکسی تراپی بر خاصیت الاستیک پوست

محققان معتقدند کربوکسی تراپی یک تکنیک موثر در کاهش علایم پیری پوست است که باعث ایجاد کلاژن جدید، بهبود جریان خون پوست و کاهش بافت چربی می شود.

اثر کربوکسی در بهبود استریا (خطوطی که روی پوست با چاق و لاغر شدن یا پس از حاملگی ایجاد می شود)
استفاده از مزوتراپی ، لایه برداری با استفاده از مواد شیمیایی، میکرونیدلینگ پوست، استفاده از لیزر ها و امواج رادیویی به نظر می رسد که از محبوب ترین و معقول ترین روش ها درمان استریا می باشد.
روش هایی که بیان شده نمی توانند بطور مامل استریا را از بین ببرند و نیاز به روشهای دیگر احساس می شود. کربوکسی تراپی یکی از این روش هاست که باعث ضخیم شدن پوست و مرتب شدن الیاف کلاژن می شود. همينطور باعث ایجاد یک شبکه عروقی جدید میشود که رنگ پوست را بهبود می بخشد.

تاثیر کربوکسی تراپی بر پوست

تاثیر کربوکسی تراپی بر پوست

تاثیر کربوکسی تراپی بر بافت چربی و کاهش سلولیت پوست

اکثر روش های درمانی که به منظور کاهش بافت چربی انجام می شود،شامل این موارد است :از بین بردن چربی با استفاده از گرماست که همان استفاده از رادیو فرکوینسی است و یا انهدام سلول‌های چربی که در کرایولیپولیز و اولتراسونیک کاویتیشن انجام می شود. اما درمان های کمی وجود دارد که بر بهبود زمینه ایجاد سلولیت و تجمع چربی تمرکز کند و باعث بهبود جریان خون و جریان لنف بافت چربی زیر پوست بشود. کربوکسی تراپی یک روش موثر در این زمینه است که به بهبود جریان خون موضعی و خونرسانی بافت‌های اطراف کمک می کند

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بعد از این مدت از درمان، تاثیرات به راحتی قابل مشاهده است. زیرا ضخامت پوست افزایش پیدا کرده و میزان چین و چروک نیز کاهش پیدا می کند.

از فواید کربوکسی تراپی این است که، همچنین می توان بعد از جراحی مثلا در لیپوساکشن و یا جراحی برداشتن چربی اضافی استفاده کرد. زیرا با افزایش گردش خون در این ناحیه، میزان رشد بافت ها بهبود پیدا کرده و اکسیداسیون بافت افزایش می یابد.
افزایش دما در نواحی تزریق کربن دی اکسید، نیز رخ می دهد.
کربوکسی تراپی همچنین بعلت باز سازی کلاژن و نیز کاهش سلولهای چربی که در اثر فشار مکانیکی گاز به دیواره سلولهای چربی ایجاد می شود باعث افزایش میزان خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود.

در یک مطالعه

نتیجه کربوکسی تراپی و لیپوساکشن برای سه گروه از بیماران بررسی شد:
1- افرادی که فقط لیپوساکشن کرده اند و هیچ درمان تکمیلی نداشته اند.
2- افرادی که لیپوساکشن با کربوکسی تراپی انجام داده اند.
3- افرادی که صرفا کربوکسی تراپی انجام داده اند.
الاستیسیته پوست در هر سه گروه اندازه‌گیری شد
در گروه اول الاستیسیته پوست 47.5 درصد، دسته دوم 53.8 در صد و دست سوم که کربوکسی تراپی تنها داشتند 55.5 در صد بود.
کربوکسی تراپی توانسته تا چربی های غیر قابل دسترسی و یا چربی هایی که با لیپوساکشن از بین نرفته است را تا حدودی از بین برده و ناهمواری های کمتری را ایجاد کند. این نحوه کاهش چربی میزان رضایت بیمار را بعد از لیپوساکشن بالا می برد.

رضایت بعد از عمل جراحی به همراه کروبوکسی تراپی

بسیاری از جراحان زیبایی برای این باورند که میزان اثر بخشی کربوکسی تراپی بسیار زیاد است و برخی از مزایای این روش را این گونه بیان می کنند:
– کاهش میزان سلولیت های ناحیه باسن و ران
در یک مطالعه مشاهده کردند بعد از کربوکسی تراپی این نواحی کاهش سلولیت و بهبود بافت ارتجاعی پوست با فتوگرافی دقیق و سونوگرافی اثبات شد. در مطالعه دیگر روی 110 بیمار کاهش محیط چربی دور شکم و کاهش وزن دیده شد.

تأثیر کربوکسی تراپی بر آلوپسی

در حالی که تشخیص بیماری آلوپسی بسیار مهم و حیاتی است، تشخیص بهترین روش درمانی نیز بسیار مهم است. برخی از روش های درمانی متداول شامل :
– داروهای ضد آندروژن
– دارو های تقویت سیستم ایمنی
PUVA فوتو کموتراپی
– مکمل های ویتامینه
– مراقبت از پوست (استفاده از شامپو و مواد نرم کننده مخصوص)
– درمان های مرتبط با پوست (مانند مزوتراپی و PRP)
– کربوکسی تراپی نیز برای درمان آلوپسی پیشنهاد می شود. که در این مقاله می خواهیم در خصوص تاثیر کربوکسی تراپی بر آلوپسی و درمان آن صحبت کنیم.

نحوه درمان آلوپسی با کربوکسی تراپی

برای درمان این نوع از بیماری پوستی حداقل به پنج جلسه درمان نیاز است که معمولا در فواصل 1 تا 3 هفته ای انجام می شود.
در افرادی که دچار ریزش موی آندروژنیک هستند، رشد مجدد مو دیده شده، همچنین در آلوپسی یونیورسالیس نیز رشد مو دیده شد، اما در آلوپسی آرئاتا رشد مو دیده نشد. برای این منظور حد اقل 6 جلسه هر 1 تا 3 هفته مورد نیاز است. مو هایی که در کم مویی آندروژنیک رشد می کنندنازک هستند ولی رشد مجدد مو بدون هیچ مشکلی شروع می شود.
این رشد مو ها ناشی از تحریک نئوآنژیوژنز و نئوکلاژن، سلولهای بنیادی و فاكتورهای مختلف رشد است که بطور عمده توسط عروق و سلولهای بنیادی تشکیل می شوند. همچنین ممکن است بر فاکتور رشد اندوتلیال که باعث رشد مو می شود، نیز تأثیر بگذارد.
رشد فولیکول های مو حداقل باید در فواصل 1 الی 2 هفته بعد از شروع درمان انجام شود که البته این نتیجه با توجه به میزان افزایش بیماری و در افراد مختلف نیز متفاوت است.
درمان آلوپسی با کروکسی تراپی باعث دلگرمی و امیدواری بسیاری از افرادی که به آلوپسی دچار هستند، شده است.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده − 1 =

Call Now Button