اثربخشی کربوکسی تراپی در درمان سلولیت در زنان

کربن دی اکسید تراپی، که با کربوکسی تراپی بهتر شناخته شده است، مربوط به تزریق پوستی دی اکسید کربن در پزشکی با رویکردهای درمانی است و استفاده از آن در درمان چربی موضعی نتایج خوبی را نشان داده است. لیپودیستروفی ژنیوئید (Gynoid lipodystrophy) ، که به عنوان سلولیت نیز شناخته می شود ، بعد از بلوغ در80٪ – 90٪ از خانم ها دیده می شود که باسن و ران ها را تحت تأثیر قرار می دهد. علل بروزسلولیت پیچیده است و جنبه های چند وجهی را در بر می گیرد. درمان و ارزیابی آن مستلزم استفاده از فناوری های جدید است.  در ادامه به روش های درمان سلولیت مخصوصا تاثیرکربوکسی تراپی در درمان سلولیت در زنان خواهند پرداخت.

اثربخشی کربوکسی تراپی در درمان سلولیت در زنان

اثربخشی کربوکسی تراپی در درمان سلولیت در زنان

بیمار و روش درمان

10 خانم بین 29 تا 61 سال، برای انجام این روش درمانی انتخاب شده اند و همه آنها 8 جلسه درمانی کربوکسی تراپی را با فاصله 7 روز بین جلسات داشته اند. از عکس های دیجیتالی استاندارد برای ارزیابی شدت سلولیت استفاده شد و تصاویر پانوراما با تشخیص سونوگرافی جمع آوری شد. ارزیابی ها قبل از اولین درمان و 7 روز پس از آخرین جلسه درمان کربوکسی تراپی انجام شد.

نتیجه کربوکسی تراپی در درمان سلولیت

بعد از درمان، کاهش قابل توجهی (0025/0 =P) در سلولیت از درجه 3 به درجه 2 مشاهده شد واین بهبود با پیشرفت در درمان خطوط فیبری و کاهش خطوط بافت چربی مناطق تحت درمان، از طریق تصاویر سونوگرافی پانوراما تشخیص داده و مشاهده شد.

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نتیجه

کربوکسی تراپی یکی از تکنیک های درمان سلولیت در ناحیه باسن و رانهای زنان می باشد.

سلولیت چیست؟

سلولیت به تغییرات موجی شکل و نامنظم پوست گفته می شود و در 80 الی 90 درصد خانم ها بعد از سن بلوغ رخ می دهد. روش های درمانی زیادی برای درمان سلولیت تا کنون بیان شده است که برخی از این روش ها شامل رژیم غذایی متعادل، فعالیت های بدنی، ماساژ، استفاده از محصولات موضعی، پرتودرمانی و دیود درمانی می باشد. کربن دی اکسید تراپی (CO2) در فرانسه آغاز شده است. در ابتدا در وان های آب گرم حاوی CO2 به طور مستقیم برای پوست استفاده می شد. از این تکنیک برای درمان زخم ها بهره برده می شد. این نتایج سبب شد تا گسترش زیادی در راه های درمانی با کربوکسی تراپی پیدا شود. بعد از توسعه فناوری، از تزریق های زیر پوستی CO2 برای درمان زخم ها ، جوانسازی پوست و درمان سلولیت استفاده شد. مطالعات انجام شده در این راستا نشان داده است که اثر بخشی برای درمان چربی های موضعی با روش کربوکسی تراپی بسیار زیاد است. در این روش کاهش قابل توجهی در چربی های دور شکم، ران و زانو نشان داده است.
با تزریق CO2 زیر پوست کلاژن سازی اتفاق می افتد. در کربوکسی تراپی با وارد شدن گاز به داخل رگ های خونی، افزایش گردش خون محیطی و افزایش دمای پوست اتفاق می افتد. به همین دلیل برای درمان سلولیت باسن و ران ها نیز موثر است.
بعد از آن که از گاز CO2 برای درمان سلولیت استفاده شد، با استفاده از عکس برداری و یا انتظار برای تکمیل دوره ی درمان می توانید به راحتی تغییرات را مشاهده نمایید.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × دو =

Call Now Button