اثرات جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

بدن انسان در حالت استراحت چیزی حدود 200 میلی لیتر گاز کربن دی اکسید تولید می کند. این میزان از گاز CO2 در زمان فعالیت بدنی حدود 10 برابر افزایش می یابد.
از کربن دی اکسید در حین جراحی لاپاراسکوپی نیز استفاده می شود و قبل از شروع جراحی، گاز زیادی به داخل بدن فرد منتقل می شود.
با این حال برخی از عوارض هستند که در روش درمان با کروبکسی تراپی یک روش درمانی اثبات شده است، برخی از عوارض که در حین انجام آن دیده می‌شود عبارتند از : احساس سوزش، درد و سوزن سوزن شدن مختصر درمحل تزریق ، که نشان دهنده تاثیر تزریق گاز است.
کربوکسی تراپی باعث افزایش گردش خون در منطقه می شود که این امرسبب افزایش درجه حرارت به مدت 10 تا 20 دقیقه در همان محل درمان می شود. فرد ممکن است صدای غژغژ از پوست احساس کند، یا پوستش در لمس حساس باشد. ممکن است در محل تزریق نقطه ریز بنفش رنگ یا خونمردگی کمی دیده شود که بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

اثرات جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

اثرات جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

موارد منع مصرف کربوکسی تراپی

در برخی از افراد استفاده از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری های پوستی، جوانسازی پوست و سایر روش های درمانی، دارای منع مصرف است. که موارد منع مصرف عبارتند از :
بیماری های داخلی که با سوخت و ساز بدن مرتبط هستند.
افرادی که به بیماری های نارسایی کلیوی، نارسایی قلبی، نارسایی تنفسی و جریان خون و سکته مبتلا هستند.
بیمارانی که داروهای مهار کننده کربنیک آنهیدراز مصرف می کنند.
افرادی که مشکلات خونی و گردش خون دارند.
افرادی که سابقه سکته های مغزی دارند.
افرادی که کم خونی دارند.
افراد مبتلا به سرطان
افراد مبتلا به بیماری‌های بافت همبند
افرادی که به بیماری های پوستی مسری و عفونی مبتلا هستند که ممکن است باعث انتقال باکتری های بی هوازی در طی جلسات درمان به داخل بدن شوند، نیز کاندید این روش نیستند.

دکتر پرند حاصل متخصص زنان در مرزداران و نازایی با روش های نوینی به تشخیص و درمان بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144261580 , 02144265367 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

روش های درمانی به نوع بیماری و نیاز فرد بستگی دارد و در هر فرد متفاوت است. زیرا می توان از روش های مختلفی برای هر یک از افراد استفاده کرد و ده ها روش جوانسازی و درمان بیماری های پوستی وجود دارد.
کربوکسی تراپی معمولا با فواصل یک هفته انجام می شود و نتیجه آن بعد از گذشت چند جلسه ، قابل مشاهده است.

نتیجه گیری

کربوکسی تراپی یک روش جایگزین مؤثر برای جراحی ها و درمان های تهاجمی است. از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست ، ورم ، جمع شدن چربی در زیر پوست چشم ، افتادگی پوست ، ایجاد سلولیت و چربی اضافی بدن را می توان با استفاده از کربوکسی تراپی درمان کرد. زیرا CO2 در ساختار فیزیولوژیکی بدن ما موجود است و در زمان استفاه از این ماده عوارض جانبی نامطلوب قابل توجهی از جمله حساسیت در بدن بروز نمی کند. در روش کربوکسی تراپی میزان واکنش های پوستی به نسبت سایر روش های زیبایی پوست کم عارضه تر است و نمی توان میزان حوزه های درمانی آن را محدود کرد.

درباره drhassel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 15 + 4 =

Call Now Button